Geoblog.pl    Kubek    Podróże    Tajlandia, Laos, Kambodża 2012    Luang Prabang

Luang Prabang

Laos
Laos, Luang Prabang

No i jestesmy w Laosie..:) Na granicy bez problemow dostajemy wize, za 30$ i przeprawiamy sie lodzia do Luang Prabang z postojem w malej (nastawionej glownie na turystow) wiosce Pak Beng. Plyniemy w ,miedzynarodowym towarzystwie Anglia,Finlandia, Francja, NIemcy Japonia itd...Na miejscu poznajemy przemilego wlasciciela knajpki Olena, ktory upija nas ziolowa whiskey domowej roboty, uczac nas przy tym podstawowych laotanskich zwrotow. Rano pobudka z samego rana i plyniemy w dalsza droge. Plynac obserwujemy gory porosniete zielonym lasem, dzieciaki kapiace sie w rzece oraz rybakow w waskich i dlugich lodkach, plynacych z trudem pod prad wartkiego strumienia wielkiej rzeki.
Po dotarciu do LP, szybko znajdujemy bardzo tani i kameralny hostelik, niedaleko centrum miasta. Od razu ruszamy na nocny bazar i przez przypadek trafiamy na laotanska bazylie ( placisz nieco ponad dolara i jesz ile chcesz oraz co chcesz) Najadamy sie okrutnie i uciekamy na malego drinka do hostelu. W sklad drinka wchodzi oczywiscie whiskey plus colka... UWAGA:):) ( 0,7 lychy 4zl a 0.7 coli ok 5zl) co sie dzieje???:) Kolo godziny 23 stwierdzamy z Gala, ze czas zwiedzic miasto noca, w ktorym podobno nic sie nie dzieje o tej godzinie. Wiekszosc straganow i sklepow rzeczywiscie jest zamkniete, ale my mamy szczescie i trafiamy na lokalne, wielkie i wystawne weselicho...:D:D Ponownie probujemy przysmakow laotanskiej kuchni. Wszystko oczywiscie przy szklance tutejszego piwa Beer Lao. Chwile potem ladujemy na parkiecie i tanczymy z pozostalymi goscmi weselnymi....
Dzisiaj zwiedzamy okolice na rowerach. Jezdzac po okolicznych wioskach, podpatrujemy spokojne i leniwe zycie tutejszych ludzi. Liczne usmiechy i ciagle pozdrowienia w nasza strone ( "Sawadee ka" - czesc , dzien dobry), sprawiaja ze nie chcemy stad odjezdzac....:)

kasia k.
kasia k. - 2012-11-10 15:12
Piotrek napisz coś bo czekamy z niecierpliwoscia :-)

KK
KK - 2012-11-10 19:57
Ja oczywiście tez czekam na nowe fotki.

kasia k
kasia k - 2012-11-11 14:09
No nareszcie jakaś wiadomość , super zdjęcia i opis podróży , czywiście czekamy na wiecej trzymaj się , Pozdrowienia I ucalowania od Babci Danusi
PS ta wodka to cos strasznego :-)

KK
KK - 2012-11-11 14:29
Czyli wóda rządzi światem, niekoniecznie z wężem w środku, fotki jak zwykle super, pozdrawiam

ciotka Agnieszka
ciotka Agnieszka - 2012-11-11 14:37
... a to jedzonko na patyku to wędzone wiewiorki ???:)))

Kubek
Kubek - 2012-11-11 15:27
to zaby:)

agata
agata - 2012-11-11 22:07
o fu żaby :

Michał
Michał - 2012-11-12 13:40
Już by mi się tam podobało :P

Kubek
Piotr Kubas
Zasoby: 412 wpisów412 93 komentarze93 1222 zdjęcia1222 0 plików multimedialnych0

11.08.2023 - 16.08.2023

02.08.2023 - 05.08.2023